Wspólnoty Wspólnoty św. Józefa

Schola Nutki św. Józefa

Do scholi należy około 40 dzieci w wieku 7-15 lat. W skład wchodzą zarówno chłopcy jak i dziewczęta. Spotkania odbywają się w soboty o godz. 10:30 oraz w niedziele o 9:30 w salce nr 1. Dzieci i młodzież należąca do tej grupy przygotowuje śpiew liturgiczny na każdą niedzielę oraz ważne uroczystości. Angażują się również w wydarzenia muzyczne w Szkole Podstawowej nr 29. Opiekę nad grupą sprawuje s. Grażyna Zelek, s. Ewa Cieśla i ks. Szymon Miłek.
W naszej parafii schola i Liturgiczna Służba Ołtarza wspaniale się dopełniają. Staramy się razem budować wspólnotę dzieci i młodych ludzi, którzy pragną w życiu czegoś więcej: nie tylko poczucia przynależności, ale odkrywania Boga w najprostszych rzeczach i poszukiwania Go w naszych sercach. Dlatego wspólnie przeżywamy wycieczki w ciągu roku oraz te najbardziej wyjątkowe i wspominane jeszcze długo długo, czyli rekolekcje wakacyjne. To najlepszy czas do zawiązywania i umacniania przyjaźni, poznania się w nowych sytuacjach, przełamywania barier, również w przeżywaniu swojej wiary. Drzwi do wstąpienia w szeregi naszej scholi są zawsze szeroko otwarte. Zapraszamy! Wystarczy odrobina chęci i odwagi, żeby przyjść na spotkanie w dowolną sobotę i zacząć śpiewać na chwałę Dobrego Boga.