Wspólnoty

Schola dorosłych

Parafialna schola dorosłych to grupa osób, które pragną prowadzić do pełniejszego przeżywania liturgii nie tylko siebie nawzajem, ale i wiernych zgromadzonych w kościele na Eucharystii oraz różnego rodzaju nabożeństwach.
Jest to wspólnota ludzi w różnym wieku, o różnych doświadczeniach – łączy ich jednak chęć zgłębiania treści liturgii i muzyki liturgicznej, ale także samego muzykowania, czy spotkania się z drugim człowiekiem.
Scholę prowadzi p. Grzegorz Szulik, który zaszczepia członkom nie tylko wiedzę i umiejętności związane z techniką śpiewu i muzyką liturgiczną, ale i swoją pasję do chorału gregoriańskiego, który jest pierwszą i często najpiękniejszą kanwą muzyczną liturgii.
Próby scholi odbywają się od września do czerwca w każdy poniedziałek w godzinach 19:15-21.00 w sali nr 2. Raz w miesiącu schola spotyka się także na Eucharystii niedzielnej.
W czasie prób schola pracuje nad muzyką liturgiczną odpowiadającą poszczególnym okresom liturgicznym, w tym liturgii Triduum Paschalnego, jak i mniejszych uroczystości kościelnych, parafialnych oraz uroczystości Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi.
Schola jest otwarta na nowych członków, którzy chcą uwielbiać Boga śpiewem.