17 – 23.03. 2024

Zespół Charytatywny organizuje dzisiaj przed kościołem zbiórkę ofiar na żywność dla ubogich rodzin naszej parafii. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie

Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 17.30.

Przed nami uroczystość odpustowa ku czci naszego Patrona Św. Józefa.
Serdecznie zapraszamy Parafian i pielgrzymów we wtorek: o godz. 12.00 zapraszamy do modlitwy starszych i chorych. Na tej Mszy św. będzie można przyjąć sakrament chorych. Główna uroczysta Msza św. ku czci naszego Patrona z udziałem księży gości i księży z dekanatu będzie o godz. 18.30.

W sobotę 23 marca o 11.00 sakramentu bierzmowania udzieli ks kard Stanisław Dziwisz. Szczegółowy program ostatnich dni przygotowania dla kandydatów jest na stronie internetowej. Pierwsza próba liturgii bierzmowania w poniedziałek o 17.00. We wtorek, w uroczystość św Józefa na Mszy o 18.30 będziemy modlić się za kandydatów do bierzmowania, za rodziców i świadków. Po Mszy rodziców zapraszamy na spotkanie do sali parafialnej.

W środę o godz. 18.00 nabożeństwo do św. Józefa.
Po Mszy wieczornej odbędzie się kolejne spotkanie Mężczyzn św. Józefa.

Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.00 dla dzieci i rodziców
i o godz. 17.45 dla starszych.
W piątek po wieczornej Mszy. św modlitwa uwielbienia w kaplicy adoracji

Odwiedziny chorych przed świętami będą w piątek od godz. 9.00.
Prosimy chorych zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.

W następną niedzielę w Niedzielę Palmową na każdej Mszy św. będzie błogosławienie palm. Procesja z palmami wokół kościoła będzie po Mszy św. o godz. 10.30.

Zapraszamy do uczestnictwa w jutrzniach Wielkiego Tygodnia, które będziemy śpiewać o 6:30. W tym roku jutrznie rozpoczną się już w Niedzielę Palmową.

Przy ołtarzu św. Antoniego można składać żywność dla potrzebujących parafian. Przy wyjściu z kościoła w ramach akcji Caritas, są rozprowadzane paschaliki i baranki wielkanocne.

Towarzystwo Śpiewacze Kraków zaprasza do kościoła św. Benedykta w sobotę 23 marca o godz.16:00 na wspólne śpiewanie polskich pieśni Wielkopostnych wywodzących się z tradycji ludowej.