14 – 20. 04. 2019

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 17.3o.

Dzisiaj rozpoczyna się Wielki Tydzień. To najważniejsze dni dla katolików. Będziemy przeżywać Triduum Paschalne „Misterium Chrystusa Ukrzyżowanego, Pogrzebanego i Zmartwychwstałego”.
Te dni rozpoczynamy Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek a kończymy w Niedzielę Zmartwychwstania.

Przez cały Wielki Tydzień, od poniedziałku do soboty o godz. 6.3o zapraszamy na modlitwę Liturgią Godzin. To jedna z najstarszych modlitw Kościoła, w której zwracamy się do Boga w śpiewie hymnów i psalmów. Śpiew w melodiach gregoriańskich prowadzi parafialna schola dorosłych.

W środę nabożeństwo do św. Józefa o godz. 18.oo

W Wielki Czwartek:
Liturgia godzin o godz. 6.3o
Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.3o.
Po Mszy adoracja w ciemnicy do godz. 24.oo.

W Wielki Piątek:
Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 15.oo
Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.3o.
Po liturgii adoracja Pana Jezusa przy grobie do godz. 24.oo

W Wielką Sobotę:
Adoracja Pana Jezusa przy grobie od godz. 6.oo do 17.oo
Błogosławienie pokarmów w godzinach od 10.oo do 14.3o
Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 20.oo. Na wieczorną liturgię prosimy przynieść świece.
Po Mszy św. procesja rezurekcyjna

Zachęcamy parafian by korzystać ze spowiedzi w najbliższych dniach. Spowiedź w naszym kościele jest od poniedziałku do środy w godzinach od 7.oo do 9.oo i po południu od 17.oo do 19.oo. Dodatkowo we wtorek od godz. 21.oo do 24.oo. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę spowiedź w godzinach od 8.oo do 15.oo