Wspólnoty

Bunkier po latach

Na początku lat 80. ubiegłego wieku przy tutejszej parafii działała niepozorna grup młodzieży pracującej i studiującej. Duchowym przewodnikiem tej niewielkiej wspólnoty był Śp. Ks. Adam Lenik. Grupa wzięła swoją nazwę od miejsca spotkań – salki katechetycznej zwanej potocznie Bunkrem. Czas wspólnej modlitwy i rozmów dotyczących trudności w pogodzeniu wiary z życiem codziennym wzbogacaliśmy refleksjami o sytuacji duchowej oraz społecznej w Kościele katolickim i w Ojczyźnie – w świetle społecznej nauki Kościoła.

Ponieważ w spotkaniach uczestniczyła równocześnie młodzież pracująca  i młodzież tylko studiująca, ta pierwsza dzieliła się z tą drugą swoim dojrzalszym spojrzeniem na wiele spraw – nie pozwalając zbytnio „bujać w obłokach” osobom studiującym,  mającym mniejsze  doświadczenie życiowe. Studenci natomiast, pomagali swym pracującym kolegom wychodzić z „szarej rzeczywistości” do świata interesujących „książkowych” zagadnień. Te intelektualnie otwarte i pełne wzajemnego szacunku dyskusje, były niejednokrotnie kontynuowane podczas wspólnych wycieczek po kraju.

Atmosferę spotkań i dyskusji zawdzięczaliśmy postawie intelektualnej i duchowej  ks. Adama, który prostował nasze ścieżki, gdy zaczynaliśmy błądzić.

Po wielu latach – bogatsi o życiowe doświadczenia – postanowiliśmy spotkać się ponownie i (jeśli Pan Bóg pozwoli) spotykać się systematycznie.

Zapraszamy. Spotkania w każdy trzeci poniedziałek miesiąca o godz. 19.15 w Kamieniołomie.
Kontakt:  andy235@interia.pl