17 – 23.12. 2017

Zachęcamy do udziału w roratach  codziennie  o godz. 6.15 w kaplicy adoracji  i o godz. 18.3o w kościele z udziałem dzieci.

Nabożeństwo do św. Józefa w środę o godz. 18.oo.

Nabożeństwo do św. Zygmunta Felińskiego w piątek o godz. 18.oo

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Przeżyjmy ten czas tak, abyśmy przyjęli Chrystusa i byśmy w rodzinie doświadczyli  radości, zgody i pokoju. Do dobrego przeżycia tych dni niech pomoże nam  sakrament pokuty. Skorzystajmy ze spowiedzi w pierwszych dniach tego tygodnia. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni, abyśmy nie stali w kolejkach.

Spowiedź w naszym kościele będzie od poniedziałku do czwartku:

godz. 7.00 – 8.00;  17.00 – 18.30;

piątek  i sobota :

godz. 7.00 – 8.00;  16.00 – 18.30;

W następna niedzielę przypada wigilia. Msze św. w naszym kościele będą przed południem o godz. 7.30, 9.oo, 10.30 i 12.oo. Nie będzie wieczornych Mszy św. W tym czasie przeżywajmy w rodzinnym gronie wieczerzę wigilijną. Zachęcamy do pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów wigilijnych: dzielenie się opłatkiem, modlitwy, odczytania fragmentu Ewangelii o Bożym Narodzeniu i śpiewaniu kolęd.

Na pasterkę  zapraszamy o godz. 24.oo

Odwiedziny chorych przed świętami w sobotę 23 grudnia od godz. 9.oo. Prosimy chorych zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.

Poświęcone opłatki na wigilijny stół można nabyć w zakrystii

W ramach akcji Caritas przy wyjściu z kościoła można nabyć świece Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialne:

Ś.p. Józefa Kwiecińskiego z ul. Nadwiślańskiej i Ś.p. Mariana Kanior z ul. Józefińskiej

Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu