Relikwie Dzieci z Fatimy w naszym Sanktuarium

Sanktuarium w Fatimie pozytywnie rozpatrzyło naszą prośbę i przekazało dla naszej wspólnoty relikwie świętych Dzieci z Fatimy. Święty Franciszek i święta Hiacynta Marto, kanonizowani przez papieża Franciszka w Fatimie 13 maja 2017 r., to pierwsze wyniesione na ołtarze dzieci, które nie są męczennikami. Święte dzieci z Fatimy miały niezwykły zaszczyt być blisko i rozmawiać z Piękna Panią z Fatimy. Matka Najświętsza przekazała dzieciom podczas objawień nie tylko tajemnice ale i zaproszenie do zaufania Bogu oraz ufnej modlitwy, prosząc: Módlcie się więcej!

Z wielką radością i nadzieją witamy nowych świętych w naszej wspólnocie parafialnej i ufamy, że ich wstawiennictwo u Boga wyprosi dla nas Łaski potrzebne na drodze do nieba. Proces beatyfikacyjny rodzeństwa Marto trwał w latach 1952-1979 i zakończył się promulgacją dekretu Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych o heroiczności ich cnót. W 1999 r. została uznana autentyczność pierwszego z cudów za ich przyczyną, dotyczącego uzdrowienia franciszkańskiej tercjarki Marii Emilii Santos, która przez 20 lat pozostawała unieruchomiona z powodu choroby kości. Jan Paweł II beatyfikował Franciszka i Hiacyntę Marto 13 maja 2000 r. w Fatimie podczas swojej wizyty w Jubileuszowym Roku 2000. Następny cud uznany w procesie kanonizacyjnym dotyczył uzdrowienia brazylijskiego chłopca, do którego doszło w 2007 roku. Wówczas, w trzy dni po tragicznym wypadku, podczas którego chłopiec wypadł z okna i doznał poważnych uszkodzeń mózgu, które groziły utratą życia lub głęboką niepełnosprawnością, dziecko w niewytłumaczalny sposób odzyskało zdrowie i sprawność.