Kawiarnia na tarasie

„Taras Świętej Rodziny” to przestrzeń, która została wygospodarowana nad garażami i tak urządzona i wyposażona, by być miejscem przyjaznym rodzinie. W tej przestrzeni znajdują się altana, plac zabaw, fotele ogrodowe, stoliki, krzesła. Altana posiada aneks kuchenny, krzesła, stoliki, ekran. W altanie znajduje się biblioteczka z czasopismami, książkami i filmami o tematyce: rodzina, małżeństwo, powołanie i misja kobiet i mężczyzn, wychowanie, zdrowie.

Taras z altaną ma być miejscem wypoczynku dla rodzin, osób odwiedzających nasz kościół i „Golgotę Podgórską – Ogród rzeźb”; miejscem spotkań rodzinnych i grup parafialnych; miejscem dyskusji, wykładów, promocji książek i prasy katolickiej o tematyce małżeństwa i rodzinny. Celem jest także ewangelizacja, promocja parafii i wspólnot parafialnych.

Taras jest połączony z ogrodem, w którym znajduje się niezwykła plenerowa galeria rzeźb prof. Wincentego Kućmy. W ogrodzie są ławki i trzy tarasy z ogrodowymi fotelami – pozwalają na wypoczynek w wyjątkowej scenerii z widokiem na Kraków i kościół św. Józefa.

Od 30 kwietnia w każdą sobotę i niedzielę od godz. 11.00 będzie czynna kawiarenka, gdzie będzie można wypić kawę, herbatę, poczęstować się domowymi wypiekami.