Rok św. Józefa

Program w parafii

Nabożeństwa w środy

Od wielu lat w naszym kościele w każdą środę gromadzą się czciciele św. Józefa na wieczornym nabożeństwie i Mszy św. W czasie eucharystycznego nabożeństwa  o godz. 18.oo czytane są intencje, które w ciągu minionego tygodnia zostały napisane przez wiernych.  Po nabożeństwie o godz. 18.30  sprawowana jest Msza św. z homilią w której uczestniczą także Mężczyźni św. Józefa.  Wspólnota ta organizuje  w każdą trzecią środę miesiąca po wieczornej Mszy św. tematyczne spotkania. Więcej informacji…

W inne środy po wieczornej Mszy św. odbywają się spotkania w małych grupach lub adoracja Najświętszego Sakramentu.

Niedziele ze św. Józefem

W pierwsze niedziele miesiąca na Mszy św. o godz. 12.oo  będziemy się modlić  za poszczególne grupy i wspólnoty, oraz w  kazaniach będziemy nawiązywać  do Listu Apostolskiego papieża Franciszka Patris Corde.

Po Mszach świętych planujemy spotkania w otoczeniu kościoła; w przestrzeni Tarasu św. Rodziny, Ogrodu rzeźb, w pomieszczeniach „Kamieniołomu im. Jana Pawła II. W programie spotkań będą kiermasze książek, koncerty, pikniki jeśli ustąpi pandemia i nie będzie takich obostrzeń jak obecnie.

2 maja  – Msza św  z udziałem młodych małżeństw, rodzin z dziećmi i  Macierzanki,   Temat: Józef ojciec umiłowany

6 czerwca – Msza św. z udziałem skautów Europy
Temat: św Józef ojciec czuły

4 lipca- Msza św. z udziałem jubilatów  i rodzin z Domowego Kościoła
Temat: św. Józef ojciec posłuszny

1 sierpnia – Msza św. z udziałem mężczyzn, modlitwa o trzeźwość
Temat: św Józef ojciec przyjmujący

5 września – Msza św. z udziałem Zakonu Maltańskiego i wolontariuszy
Temat: Św. Józef – ojciec z twórczą odwagą

3 października  – Msza św. z udziałem ludzi pracy i pracodawców
Temat: św Józef ojciec  – człowiek pracy

7 listopada – Msza św. z udziałem Mężczyzn św. Józefa  oraz kleryków
Temat: św Józef ojciec w cieniu

Spotkania dla mężczyzn

W dzisiejszych czasach istnieje wiele przeszkód na drodze wiary, ale Mężczyzna Świętego Józefa to człowiek, który szuka Pana w swoim życiu: (Jer 29,13) “Będzie Mnie szukać i znajdziecie Mnie, kiedy będziecie Mnie szukać z całego serca”. Nasz Pan Jezus Chrystus przyszedł, aby pokazać nam Bożą Miłość i tak odkrywamy naszą rolę jako mężczyzn, którzy dostrzegają potrzeby inne niż poszukiwanie mocy i przywilejów (Łk  22,25n.). Jednak to wezwanie nie jest ciężarem złożonym własnych barkach, jako mężczyźni otrzymujemy wsparcie od towarzyszy którzy “wspierają się nawzajem i wzajemnie się budują” (1Tes 5,11) i trwają w Bogu(Jan 15). W rezultacie Mężczyzna Świętego Józefa jest spełniony przez odkrywanie radości życia Bożego w celach, jakie odkrywa dla swojego życia (Kol. 1,9-12). W skrócie: jak św. Józef był najbliższym człowiekiem Jezusa, tak my staramy się być ludźmi, którzy zobowiązują się wobec Jezusa Chrystusa naszego Pana i Zbawiciela.
Mężczyźni Świętego Józefa to katolicka siec mężczyzn, którzy powierzyli swoje życie Jezusowi Chrystusowi.

Więcej informacji :  www.mezczyzni.net

Spotkania w parafii św. Józefa w Krakowie – Podgórzu

17 Marca 2021 – Wzorzec męskości – inspiracja św. Józefa – Abp Zbigniew Stankiewicz

21 Kwietnia 2021 – Ojciec czuły – Mężczyzna i emocje – ks Przemysław Sawa

19 Maja 2021 – Ojciec umiłowany – o Mariusz Wójtowicz, karmelita

16 Czerwca 2021- Ojciec posłuszny

15 września 2021- Ojciec przyjmujący

20 października 2021 – Ojciec z twórczą odwagą

17 listopada 2021- Człowiek pracy

15 grudnia 2021- Ojciec w cieniu

19 stycznia 2022 – „Mąż błogosławieństw” – Jak żyć przesłaniem Kazania na Górze? – o. Bogdan Kocańda

16 lutego 2022 – „Źródła wiary” – Jak znaleźć zdrową duchową strawę?

16 marca 2022 – „Fabryka Dobra” – Jak współpracować z Bogiem w pełnieniu dobra?

20 kwietnia 2022 – „Ojcostwo” – Jak wychować święte dzieci?