front

W fasadzie przedniej naszego kościoła mieszczą się posągi polskich świętych biskupów i męczenników Stanisława i Wojciecha – patronów utraconej Ojczyzny, oraz Apostołów św. Piotra i Pawła symbolizujących uniwersalizm Kościoła katolickiego. Poniżej balustrady znajdują się polscy święci z królewskich rodów: królewicz Kazimierz Jagiellończyk, profesor Akademii Krakowskiej św. Jan Kanty, oraz św. Jadwiga Śląska i św. Kinga. Balustrada balkonu jest niczym proscenium dla żywych postaci występujących w uroczystych momentach. W ostatnich latach zostały umieszczone we wnękach zostawionych przez architekta dla następnych pokoleń figury: św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego i bł. Jana Pawła II.

Program ideowy fasady ma znaczenie symboliczne. Oto narodowa galeria świętych polskich, wzorem francuskich katedr mających królewskie postacie na frontonach, oto polska, krakowska a nie „józefińska” architektura. W fasadzie zawiera się troska o przywracanie pamięci i tożsamości narodowej z czasów potęgi Polski Piastów i Jagiellonów.

Wewnątrz świątyni znajduje się kilkadziesiąt wizerunków świętych.

Ambona

Ołtarz główny