To nowa przestrzeń w otoczeniu kościoła, którą oddajemy dla naszych parafian i gości. Taras, który znajduje się  nad garażami to przestrzeń o powierzchni 200 metrów kwadratowych, gdzie jest mały plac zabaw dla dzieci i wygodne miejsce do spotkań.  W wyposażeniu tarasu jest kilkadziesiąt krzeseł, stoliki, aneks kuchenny i grill. Teren jest oświetlony, monitorowany. Od ul. Parkowej na taras można wejść bezpośrednio z chodnika dla pieszych.

Z tarasu / w 2018 r./ będzie poza dzwonnicą przejście do ogrodu w którym będzie amfiteatr, mała scena, plenerowa galeria rzeźby i ciekawa ogrodowa i parkowa roślinność.

Pragniemy aby otoczenie kościoła było miejscem dobrych i ubogacających spotkań między ludźmi w atmosferze serdeczności, także spotkań rodzinnych. Jesteśmy na etapie tworzenia programu tego miejsca. Będziemy wdzięczni za wszelkie uwagi, sugestie i  propozycje.

Dla potrzeb duszpasterskich, do spotkań wspólnot i grup parafialnych działających przy parafii obecnie służą nam trzy sale w domu parafialnym, piękne piwnice pod plebanią – „Kamieniołom im. Jana Pawła II”, „Bunkier”, który jest także salą rekreacyjną  dla dzieci i młodzieży. W otoczeniu kościoła znajduję się obok „Kamieniołomu” ogródek z wodospadem, w scenerii skał, kwiatów i zieleni, gdzie w czerwcu w piątki o godz. 20.oo organizujemy plenerowe koncerty.